| ReZiSTorr a întrebat:

Buna TPU.imi place de o fata pe care o cunosc de cativa ani... e de la mine din cartier ( si ei ii placea
de mine ). problema e ca. la scoala am pomenit de numele ei din greseala, iar apoi un coleg a intrat pe ea si i-a spus tot felul de minciuni. Acum fata aceea e foarte suparata pe mine imi tot spune sa o las in pace si etc. Ce as putea face sa p conving ca eu nu am zis nimic de ea la scoala ( minciuni si alte chestii).Ea nu vrea sa ma creada. Dau funda!

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Lasă apele să se linistească de la sine. Apoi cu tact și diplomație, folosindu-te de o circumstata prielinca acestui moment corecteaza acest aspec neplăcut.Succes

| rememberme24 a răspuns:

Eu zic sa o lasi putin sa se linisteasca, daca e atat de suparata nu va vorbii cu tine pana cand nu se va mai calma. dupa cateva zile poti incerca din nou sa vorbesti cu ea cand sunteti singuri si sa ii spui tot ce simti pentru ea si toata incuractura provocata de asa-zisul tau prieten.iar pe viitor ai grija cui te destainui. unii se dau pe langa tine, te fac sa ai incredere in ei si cand au ocazia te barfesc pe la spate

| Lovewillfindaway a răspuns:

Asa sunt fetele laughing) Deci, ea nu vrea sa vorbeasca cu tine, cel mai bine ar fi sa-i scrii un mesaj in care sa-i spui tot adevarul, si ca o placi si ce s-a intamplat de fapt.O sa aprecieze ca te intereseaza chiar daca iti tot spune sa o lasi in pace.Sa nu cumva sa o lasi in pace laughing) arata-i ceea ce simti si fii mereu sincer! Sper ca te-am ajutat! happy

| KattKatty a răspuns:

Renunță la ea. Nu vrea să te asculte. Renunță. Glumesc. Fă ceva. Trimite-i mesaj. Încearcă să o convingi vorbind face to face. Pa. Nu-mi da funda, știu că nu e un răspuns bun : tongue