| Jko4r a întrebat:

Imi puteti spune si mie 3 state succesoare Imperiului Franc? Nu este vorba de tema, ci de o intrebare de cultura generala pentru luni. Stiti ca este "scoala altfel" si luni avem concurs de cultura generala si imi trebuie raspunsul la intrebarea de mai sus. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, raspunde-mi daca este vorba despre statul Gal sau despre imperiul absolutist Francez, pana in 1789. In ultimul caz ar fi foarte simplu, Germania, Ungaria si Turcia, dar daca vorbesti despre state care s-au dezvoltat pe acelasi pamant ca imperiul Francez, atunci nu stiu ce sa-ti spun

2 răspunsuri:
| Jko4r explică:

Este vorba despre Imperiul Absolutist Francez. Iti multumesc foarte mult de raspuns. Mai ajutat extrem de mult. Iti dau funda+ vot inteligent.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jko4r):

Multumesc foarte mult.