| C999 a întrebat:

Bună TPU. Înainte de a pune întrebarea vă rog să mă iertați dacă am pus-o la categoria greșită.
Eu lucrez într-o sala de jocuri cu program non-stop în comuna Pantelimon și nu înțeleg ceva. De ce nu există pază pe tura de noapte? E legal așa ceva? Eu în orice sala de jocuri cu program non-stop când am pus piciorul în ea prima și prima oara am văzut un paznic. În unele săli chiar și pe tura de zi
Aveți voi vreo idee despre de ce nu este și acolo? Am intrebat-o pe manageră și a zis că nu pune pentru că nu e nevoie dar la câte se întâmplă pe acolo nu pot înțelege ce vrea să zică prin nu e nevoie. O colegă a fost agresată în sală. Uneia i-au furat banii din casierie și eu stau să mă cert cu toți pentru că nu vin cu buletinele și când le zic ceva se poartă de parcă nu-s acolo.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Propietarul salii este cel care decide daca angajeaza paznic sau nu.
Poate ca managerul ala lasa intentionat sala fara paza, ca sa fie furat si el/ea sa poata sa-si insuseasca niste bani la negru, declanard ca i-au fost furati.

Dupa cum vezi se fac si multe ilegalitati acolo, odata ce se accepta minori far varsta legala, fara buletin samd.
Daca te simti in pericol, de ce nu iti cauti job in alta parte?

| C999 explică (pentru Violleta2022):

Nu știu dacă își trage niște bani sau nu pentru că dacă ieșim pe minus noi trebuie să-i punem
De căutat în altă parte mi-aș căuta dar vreau să primesc și de aici câteva răspunsuri și să stau măcar o lună să primesc un salariu întreg
Mulțumesc pentru răspuns!❤️

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Presupunând că nu e legal, crezi că ai putea cumva schimba acest lucru?
Mă tem că nu. Așadar, accepți că nu ai încotro. Sau schimbi locul de muncă.

| C999 explică (pentru mihai69):

Am înțeles... mersi mult pentru părere

| Cipi1212 a răspuns:

La sălile de jocuri de noroc e nevoie de pază.