| deeaandreea_5063 a întrebat:

Buna TPU ma puteti ajuta cu ceva? eu am sunt clasa 7a si imi place enorm de un baiat el nici nu stie ca exist de fapt o prietena de-a mea i-a spus ceva despre mine dar nu e destul si el e cls 8a cum fac sa intru in vorba cu el sa stie ca exist pls cat mai repede! promit funda!kiss

Răspuns Câştigător
| CookieMonsterDeea a răspuns:

Cel mai bine este sa nu mai fi timida. Timiditatea nu te ajuta cu nimic, si poti pierde si mai multe cu ea. Incearca sa va gasiti niste prieteni comuni si, usor, usor sa va imprieteniti. Descopera daca aveti ceva in comun, vorbiti si distrati-va.Va veni momentul cand tu singura vei vedea daca te place sau nu si vei stii ca este momentul potrivit. Daca si el este timid cu tine, iti poti da seama daca te place prin faptul ca mereu vrea sa te atinga, sau te atinge accidental, te cauta sa vorbiti sau mereu incearca sa te faca sa zambesti. Exista riscul pe care ar trebui sa ti-l asumi: faptul ca are deja o prietena. Insa Incercarea moarte n-are! Iti urez succes :*!

7 răspunsuri:
| wPapy a răspuns:

Poi cel mai simplu e sa-i spui ce simti...Intrebal chestii gasitiva lucruri in comun si apoi faceti pasu cel mare...Cu rusinea nu rezolvi nici crede-ma. Funda?

| d3LliAtHeutZza a răspuns:

Daca el te ignora inseamna ca are prietena sau ca vrea sa te enerveze

| VLAD_2677 a răspuns:

Vorbesti cu el il inviti undeva dupa scoala si ii propui u cate ceva vezi u si singur osati mearga cu el

| VLAD_2677 a răspuns:

Invital undeva

| crazy_5962 a răspuns:

Pai...eu am trecut printr-o experienta asemanatoare eu eram in clasa a 7 iar el a 8.eu il vedem ca se km uita dupa mine dar n-am bagat in seama lucrul asta pana intr-o i cand a inceput sa imi placa, varul meu care era ca mine in clasa cum a auzit ca imi place de el s-a dus si i-a cerut numarul de telefon eu dupa ce am iesit de la scoala i-am dat un sms si am vb cu el a doua zi mi-a dat un sms el si i-a zis ca ii e dor de mine sambata am facut rost si de idiul lui si i-am trimis un mass si i-am dat cifra 8 parca adica vreau sa fiu ca el,iar el a acceptat! incearca si tu sa faci ceea ce tiam povestit sa ii cer nr, sa ii ceri id... poate sa ii trimiti un mass din asta, si vezi ce o sa iasa daca nu ai curajul necesar pentru lucrurile asta incearca sa vb ca el mai pe ocolite dar dai de inteles ca iti place de el,! succes

| Eveeee a răspuns:

Trebe sa intri in vb cu el. sa afli daca ii plk de cineva si chiar daca ii plk de cineva uh incearca sal cucerestiwinking iesiti undeva impreuna nu e obligatoriu doar uh cu el poate merge si prietena ta
si spune-i si lui sa si cheme un prieten mergetzi la strand sau undeva incearcawinking bafta te pup :*:* fundita;;]

| Raluca_9819 a răspuns:

Din cate am vazut cam toti tiau raspuns de chestii cu timiditatea si chestii dar dupa parerea mea este normal sa fi putin timida am trecut si eu prin situatia ta dar mia trecut.in fine ideea e ca ar trebui prima data sa il inviti sa iasa cu tine si niste prieteni pe care ii ai si tu si el. daca accepta incerca sa faci poze cu el fi amuzanta distreazate cu el si o sa vezi ca te va tine minte, in pauza la scoala mai stai cu el in pauza peafara incercati sa deveniti prieteni faceti lucruri impreuna roagal sa te ajute la vreun obiect si pana la urma ori o sa deveniti niste prieteni foarte buni ori poate chiar mai mult:Xdaca vrei da-mi adresa ta de mess sau de faceboook sa mai vorbim.inca un sfat ar mai fi chiar daca esti putin timida sa va uitati cu atentie unul in ochiii celeilelti cand faci asta asa iti vei da seama daca poti avea o reletie de prietenie cu el sau una mai speciala fa-i complimente cu ar fi ca are ochi frumosi si chestiii sper ca ti-am fost de folos:*Multa bafta si numai binehappy