| Bichi a întrebat:

Buna TPU nu stiu la ce liceu sa intru am media 5-8 in jur de 7, 80 si nu stiu la ce liceu sa ma duc din pitesti as vrea la sportiv sau la astra recomandatimi si mie niste licee care sa ma ajute pa viitor da nu din astea la care sa invata foarte mult

1 răspuns:
| PisicutaMea a răspuns:

La liceul cu program sportiv trebuie sa dai probe de aptitudini la o proba sportiva.Media nu trebuie sa fie foarte mare pentru ca se aduna cu media 5-8 si examene nationale +nota de la aptitudini se impart la trei.Depinde de profi cum se invata de exemplu in jud SV este unul din cele mai grele licee.O sa ai un program mai incarcat pentru ca trebuie sa faci si antrenamente, dar daca vei avea performanta vei merge in cantonamente prin tara.Deci tu alegi ce vrei sa faci in viitor. Sper ca te-am ajutat! Succes!