| EmoGirls a întrebat:

Buna TPU o prietena a spus sa pun o intrebare : Daca sa se faca emo sau nu nu stie ce sa faca la 15 ani fundatongue

3 răspunsuri:
| nonny50 a răspuns:

Pfff...copii,emo nu te faci asa,ca te trezesti tu dimineata "ia sa ma fac eu azi emo"! Adevaratii emo sunt ce i care au trecut printr'o drama sau ceva de genu'! Daca se referea doar la look, e ok, dar o sa fie judecata ca fiind un "emo satanist" si etc! Parerea mea...mie asa mi s a intamplat cand am adoptat stiulul asta! straight face

| Malphas a răspuns:

Sa se faca emo? laughing De ce nu se face iepure de preerie?

| Tonks a răspuns:

Pai, ca ''sa te faci emo'' nu intrebi pe cineva, te faci din propria initiativa, de la sentimentele pe care le ai. o persoana emo este un om care nu isi poate manifesta durerea decat facandu-si rau lui insusi.ma refer aici la adevaratii emo,pentru ca mai sunt adolescenti carora le place stilul vestimentar ai celor dintai, si il adopta, dar asta nu inseamna ca ei chiar sunt emo.ei care chiar trec printr'o drama si devin mai sensibili sau mai pe scurt:
EMO=Eu Ma Omor.
EMO=Ei M-au Omorat.
EMO=Esti Mai Oribil
EMO=Eu Ma Otravesc

sper ca te-am ajutat happy