| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU!
Rezultatele examenului de Bacalaureat teoretic se vor afişa luni, 7 iulie, până la ora 12:00, dar am auzit că la unele licee se afişează de duminică seara. Este adevărat?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Primele rezultate de la BAC vor apărea în 7 iulie 2014 ( până la ora 12 ), dar se vor afişa DOAR la licee ( NU pe net )!
Iar între orele 12-16 ( în aceeaşi zi ) se depun Contestaţiile - vezi "Calendarul" de la linkul oficial :
http://subiecte2014.edu.ro/......C_2014.pdf

Eventual, este posibil ca rezultatele să se afişeze şi pe pagina web a liceului respectiv ( dacă are aşa ceva )...

Pe net se publică listele finale, DUPĂ Contestaţii - afişarea lor se face, într-o primă etapă, pe site-urile ISJ!

Afişarea rezultatelor FINALE ( după soluţionarea Contestaţiilor ) se face în 11 iulie 2014!

Apoi, DUPĂ 11-12 iulie ( sau chiar mai târziu ) se afişează listele finale şi pe edu.ro, la linkul :
http://bacalaureat. edu.ro/2014/

Spre exemplu, anul trecut, pe edu.ro listele s-au publicat DOAR în 12 iulie - vezi linkul :
http://bacalaureat. edu.ro/2013/index.html

Toate cele bune.

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru bursuc001):

Mulţumesc frumos pentru răspuns! Auzisem că anul trecut la unele licee s-au afişat cu o seară înainte. Probabil au fost doar zvonuri. Am mari emoţii, sunt nerăbdătoare să aflu ce note am luat şi de aceea întreb. Cu cât aflu mai repede, cu atât mai bine.

| bursuc001 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Cu plăcere!

DA, este posibil să se afişeze şi cu o seară înainte, după orele 17-18; au mai fost cazuri happy
Acum, depinde cât de "harnici" sunt cei din liceul respectiv...

O zi frumoasă.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Bună!

S-au afişat ( deja ) rezultatele parţiale :)

Le găseşti la linkul oficial :
http://bacalaureat.edu.ro/IndexHarta.aspx

Toate cele bune.

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru bursuc001):

Mulţumesc, se pare că am avut noroc şi le-a afişat mai devreme pe Internet. Nu am mai fost nevoită să merg astăzi la liceu să aştept stresată să pună listele pe panou, apoi să-mi caut numele pe acolo cu mii de emoţii.

| bursuc001 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Cu plăcere!

Da, într-adevăr, rezultatele s-au afişat mai devreme decât anii trecuţi şi ÎNTÂI pe net ( pentru a fi accesate de toată lumea happy
E foarte bine aşa!
Chiar mă aşteptam ca şi rezultatele de la BAC să fie afişate mai devreme, mai ales că şi cele de la Evaluarea Naţională s-au afişat mai devreme cu 2 zilewinking

Succes în continuare!

O seară frumoasă.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai și tu un pic de răbdare, vezi pe www.edu.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Crede-mă că e foarte greu să ai răbdare în asemenea situaţii, când ştii că viitorul tău profesional depinde de BAC! Îţi mulţumesc frumos pentru răspuns!

| MsSyCrEtZu a răspuns:

Nu este adevarat toate rezultatele sa afisa la aceias ora si aceiasi data

| petrescuraluca a răspuns:

Se pare ca nu, mai tarziu e posibil dar mai devreme niciodata crying(