| Kainon a întrebat:

Stie careva daca se poate sa fac o setare la messenger astfel incat sa nu imi mai apara fereastra aia mica din dreapta jos cand imi spune cineva ceva? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Omului îi trebuia să nu-i mai apară în dreapta jos a ecranului mesajul ăla mic, când scrie cineva ceva sau când intră şi iese, nu cu sound-urile avea treabă... Trebuie să debifeze "Show messages from background windows at bottom right of screen". Şi mai şi cerşeşti fundă pentru un răspuns greşit...

4 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Intri la Messenger, Preferences, Messages, şi debifezi a treia căsuţă din dreapta sus, unde scrie "Show messages from background windows at bottom right of screen". Apoi dai Apply şi Ok.

| distinct a răspuns:

Messenger - preferences - alerts and sounds - si debifezi alea doua, cu sunetul si popup-ul.
vezi ca vreau funda big grin

| angel74dm a răspuns (pentru distinct):

Omului îi trebuia să nu-i mai apară în dreapta jos a ecranului mesajul ăla mic, când scrie cineva ceva sau când intră şi iese, nu cu sound-urile avea treabă... Trebuie să debifeze "Show messages from background windows at bottom right of screen". Şi mai şi cerşeşti fundă pentru un răspuns greşit...

| KiduScene a răspuns:

Intra in Yahoo! messenger sus in bara ai un meniu : Messenger de acolo te duci la Preferences
Uite iti fac o schema cum dai:
Messenger -> Preferencer -> Messages (dupa ce ai dat preferences iti apare un meniu si in stanga scrie category acolo se afla meniul Messages ) ->acolo trebuie sa fie ceva de genul : Show messages from background at bottom right of screen, acest mesaj are o casuta bifata in fata pe care tu o sa o debifezi. Dai Apply dupa Ok si gata nu iti mai apar mesajele

Fundita?big grin

| XqTr a răspuns:

Da