| Katy20p a întrebat:

Buna TPU, stiti cumva daca se mai face test covid, in Turnu Magurele ca sa iti faci buletinul?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In mod logic, emiterea buletinului/cartii de identitate nu poate fi conditionata de ABSOLUT nimic. E un document obligatoriu, incepand cu varsta de 14 ani si nu se poate conditiona.

| Katy20p explică (pentru ardnaxur1961):

Eu intrebam daca mai trebuie test covid facut ca sa intri la ei in institut sa faci poza, pentrj ca acum 2 luni nu puteai sa iti faci buletinul daca nu erai vaccinat sau aveai un test negative