| YuriGirlStory a întrebat:

Buna TPU.Stiu ca pare penibil, dar ce inseamna "own"? Vad tot timpul pe hi5 "own Dia, own nu stiu care" si ma nedumereste thinking sau la poze unii scriu "dau own".
Deci ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| xCatastrophe a răspuns:

Own=propriu
La poze se refera ca a facut-o "Dia" [sa presupunem] cum, ca ar fi proprietarul ceva in genul acesta.big grin sper ca ai inteles...

2 răspunsuri:
| vlad_4846 a răspuns:

Apartine a poseda sau propriu(personal). depinde de context

| Goofy a răspuns:

Own= Cv personal, ce iti apartine in totalitate sau pe net se zice own cand ti s-a intamplat ceva rau(batut tare; mort). Eu asa stiustraight face. Ciao