| ada02 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si nu cred-ca am sanse sa dau la un liceu bun. am note mici happy
Dar parintii mei spuneau de scoala profesionala,ca acolo inveti o meserie,deci vreau parerea voastra, e mai bine sa fac scoala profesionala?
Dau funda. si sfaturi cat mai serioase. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii tai au dreptate, mai ales ca, ai note mici.
Dar, cu note mari sau mici, e bine sa ai deja o meserie/specializare pentru ca asa gasesti mai repede un loc de munca. Dupa scoala profesionala poti urma si un liceu.

1 răspuns:
| Kriss96 a răspuns:

Nu e bine. Scoala profesionala e o prostie. Inveti ceva si dupa ce termini nu o sa ai din ce trai!
E ca si cum te-ai angaja vanzatoare la supermarket.
Ce note ai? Poate pentru parintii tai notele mici inseamna 6.
Sunt licee destul de bune unde se intra si cu medie mai mica de 7. Plus ca 75% din media de intrare o reprezinta examenele de la finalul anului. Invata ca sa-ti ridici media. Cum sa nu intri la un liceu bun? Cunosc persoane care au facut licee considerate proaste si au intrat la facultate. Si in liceele bune se invata. Chiar te omoara cu invatatul.