Întrebare recomandată | 4andrea567 a întrebat:

Buna TPU! vreau sa fac cerere transport pentru scoala, ca sa primesc bani pe card, eu merg cu masina personala a parintelui meu din localitatea de unde stau pana in oras, insa eu am si transport public, fiindca am persoane din sat la mine care merg cu autobuzul, insa eu ma duc cu masina

Asa si ajung la un punct "Declar ca eleva... ARE/NU ARE asigurat transport public judetean sau interjudetean intre localitatea de domiciliu si localitatea..., in care este școlarizat si ARE/NU ARE asigurat transport public si metropolitan."

ar trebui sa subliniez ca am sau ca nu am?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca exista autobuz care merge din sat de la tine pana in oras, atunci nu ai cum sa primesti nici un fel de ajutor.
Oricum nu se dau bani pentru transport, ci iti vor spune sa folosesesti carnetul de note ca sa-ti iei abonament gratis.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ca NU ai

| 4andrea567 explică (pentru Furnicuta000):

Chiar dacă există și transport public din localitatea de unde stau până în orașul unde învăț?

| Whitte a răspuns:

Banii de pe cardul ala nu ii poti folosi decat pentru transportul public. Degeaba ii vrei ca sa-i folosesti la altceva.