| Pandaaa18 a întrebat:

Bună tuturor.

Învăț în strainatate de la 10 ani, sunt in penultimul an de scoală (cls. 12, din moment ce se fac 5 ani de liceu), voiam să stiu daca sunt recunoscute studiile din străinătate (Italia) in România, pentru că din vară sunt nevoită sa ma întorc in țară, deci neterminand scoală aici, si voiam sa stiu ce posibilitati am pentru un loc de munca..sau daca pot cumva sa dovedesc anii acestia de învățământ in Italia.

Ps. Scuzați categoria!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Se echivaleaza.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face echivalarea studiilor efectuate in strainatate. Detalii vezi aici:
https://www.cnred.edu.ro/......sele-11-12