| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi,cand incepem scoala vreau sa scot niste colegi la pizza si nu stiu cum sa procedez,adica vreau sa imi spuneti ce trebuie sa fac pas cu pas, de la intrare pana la iesire,cum se mananca,cum comand, cum platesc(banuiesc ca platesc eu pentru toti).

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai daca vrei sa megeti la pizza numai asa ca incepe scoala, atunci ii intrebi si tu cu 2-3 seri inainte pe mess daca vor sa mearga la pizza, apoi te duci la pizzerie, va asezati la o masa, dupa vine chelnerul si va aduce meniuri, va uitati ce au pe acolo, vine cam dupa 5 minute chelnerul sa va ia comanda si zici si tu ce vrei sa mananci si ce suc vrei, dupa va aduce mancarea, mananci, si dupa ce terminati de mancat te duci la chelner si il rogi sa va aduca nota de plata, apoi fiecare isi plateste consumatia ce esti tu sa le platesti la toti? Daca e ziua ta, le platesti tu dar altfel fiecare isi plateste ce a mancat.
Si la noi in clasa facem foarte des asa.

| OoOAkaTZukyOoO a răspuns:

Pai ii chemi pe colegii tai...si intrii in pizzerie si comanzi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CartofulFred,se putea si fara ajutorul tau;|!

| CartofulFred a răspuns:

In primul rand, cand ajungi si intri pe usa te invarti de 3 ori si scuipi in sanul tau si al celorlalti, apoi, dupa ce te asezi la masa, te uiti fix la ospatar cand vine sa iti i-a comanda, timp de 1 minut si apoi il intrebi in galeza "la ce ora cade strutul auriu pe ou?". Daca el se va uita la tine si va zambi, inseamna ca poti sa comanzi, dar daca nu, va trebui sa nu te mai intorci in acel restaurant niciodata. Atentie! Daca ridica spranceana stanga, e semn ca vrea sa te babardeasca. La final, va trebui sa platesti nota in pesos mexicani iar bacsisul va consta in napi. Sper ca ti-am putut fi de ajutor si nu uita sa iei cu tine aproximativ 5-6 napi cand mergi la restaurant.winking

| sara_8462 a răspuns:

Pai draga trebuie mai intai sa le dai invitatii. Apoi te poti duce la pizzeria La Rosa si ii spui chelnerului sa-ti dea meniul.Pe urma mananci cum vrei nu conteaza prietenii te inteleg.La sfarsit intrebi unde platesti si presto! s-au daca vrei mai simplu du te la pizzeria Angelo.si acolo faci la fel

| sara_8462 a răspuns:

Te duci la angelo comanzi si platesti. dar mai intai le dai o invitatie colegilor tai