| Florazul15 a întrebat:

Buna. Vreau să vă cer părerea în legătură cu ceva. Am observat că după ce îmi spăl hainele,unele dintre ele au niște pete albe ca și cum s -ar decolora. De la ce sa fie acest lucru, este posibil de la detergent? Din câte știam eu detergentul nu decolorează dar nu înțeleg de la ce apar acele pete albe pe haine

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dero pudra contine clor in el trebuie sa te uiti pe punga de dero ca scrie de exemplu la dero Savex am avut aceasta problema mi-a decolorat un tricou albastru a aparut o pata alba pe el după spalare.

| Florazul15 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu m-am uitat să văd dacă conține clor. Acum am cumpărat Ariel, sper să fie ok

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Florazul15):

Arielul si persil sunt cele mai bune, dar cumpăra ti capsule

| Florazul15 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am cumpărat lichid, dar după ce se termina o să încerc cu capsule. Ce nu mi-a plăcut la capsule este că rămâneau lipite pe haine când le scoteam din mașină

| Lupică27 a răspuns:

Schimba detergentul, mai este posibil sa fie si din cauza masinii de spalat, nu le clateste cum trebuie.

| LisaJulie a răspuns:

Asta poate depinde și se detergent, de mașina de spălat sau de cât timp o ții la spălat! Dacă hainele sunt din material sensibil cam așa se întâmplă

| Florazul15 explică (pentru LisaJulie):

Ce pot sa fac să nu se mai decoloreze? Când le spăl pun și șervețele pentru culori, să nu se ia culoarea, este posibil să fie și de la asta?

| LisaJulie a răspuns (pentru Florazul15):

Din câte știu eu da, hainele albe și colorate trebuie spălate separat

| Florazul15 explică (pentru LisaJulie):

Le spăl separat, doar că pe unele haine am observat niște pete albe și nu îmi dau seama de ce s-au decolorat