| Ifrose a întrebat:

Bună ziua!
Am făcut un accident ușor, am dat cu spatele și am lovit o mașina, am făcut amiabila și mi-a zis sa ii dau 120 de lei pe zi pana o repara, el zice ca masina o închiria la persoane si ca pierde bani pana o repara, din câte am ințeles nu e legal sa faci asta, dacă nu-i dau banii se poate întâmpla ceva?

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ai făcut amiabilă și asta este. Asiguratorul tău îi va deconta repararea mașinii. E treaba lui că pierde bani. Atunci când își închiriază mașina își asumă și riscul unui accident. Nu-i dai nimic, bănuiesc faptul că închiria mașina la mica înțelegere - fără acte.

| eliancodrut a răspuns:

Nu are c sa-ti faca, nu se poate intampla nimic.