| Stefann0006 a întrebat:

Buna ziua! Am intampinat o problema cu parul. Am folosit foarte des fixativ pentru par si acum a inceput sa imi cada parul. Ce ar trebui sa fac? Sa tund tot parul si sa il las sa se revitalizeze sau sa incep sa folosesc uleiuri pentru anti cadere? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand nu mai folossti deloc fixativ, geluri, creme sau alte masti ori spume de par, fiindca parul cade, radacina lui fiindu-i afectata.
Spala parul cu apa calda si sampon si clateste-l foarte bine.
Tunde-te scurt sau cauta o alta frizura care nu necesita subatnte chimice ca sa-l fixezi.

Uleiurile de ricin ori cocos se pot pune caldute, numai la radacina firului de par, pentru a intari radacina firului de par, dar nu poate ajuta la cresterea parului, deoarece parul creste numai hormonal.

1 răspuns:
| GigelusG a răspuns:

Eu zic sa l tunzi, dai ch uleiuri si cu derma roller, te uiti si tu pe net cum si ce