| timidd a întrebat:

Buna ziua am un windows 7 si nu merge sonorul dar mai inainte am avut xp pe ala mergea sonorul dar l-am sters ca avea virusii.Problema e daca am sters xp-ul am sters si placa de sunet? intreb ca nu ma pricep

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Placa de sunet nu se poate sterge :p
Trebuie sa instalezi driver-ul de sunet de pe cd-ul orginal pe care l-ai cumparat odata cu calculatorul. Pe cd trebuie sa scrie "Motherboard". SFAT PENTRU VIITOR: Instaleaza tot ce e pe acel cd de fiecare data dupa ce reinstalezi windowsul.

2 răspunsuri:
| harhas a răspuns:

Ceau.
Da sa-u sters, nu ai cd cu driverele de la sunet?

| Neacsu_Bogdan_1979 a răspuns:

Trebuie sa descarci un program si si sa iti instalezi placa audio.Eu nu pot sa iti dau link pentru ca nu stiu ce placa audio ai.