| Stefcos a întrebat:

Bună ziua, ce act este necesar de la ultimul loc de munca pentru la locul actual de munca în vederea obținerii unui medical?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adeverinta cu perioada lucrată

| darrio2007 a răspuns:

Daca ai fost asigurat.

| StoicAnalysis a răspuns:

O adeverinta de la fostul loc de munca cu perioada in care ai lucrat.

| ioana748 a răspuns:

Trebuie sa ai contribuția CASS platita pe o perioada de minim 6 luni din ultimele 12,
Acest lucru il verifica medicul cand iti face concediul medical.
De asemenea poti duce o adeverință de la fostul loc de munca unde sa fie specificata perioada in care au fost plătite contribuțiile la sanatate.
Cei de la noul loc de muncă te pot indruma mai bine cu ceea ce au exact nevoie.