| Danykmz a întrebat:

Buna ziua, daca contractul meu de rețea Orange nu a expirat, cat trebuie sa plătesc că să mă trec de la Orange la Digi? (In 7 iulie 2025 expiră contractul)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand vrei, dupa 6 luni si daca nu ai luat ceva de la ei. Te duci la DIGI si faci cererea! Daca ai un ONT, router, etc, ala se returneaza, deci nu-l platesti!

| ionut13512 a răspuns:

Salut,

Aceste informații ți le poate oferi doar un operator Orange. Depinde de ce servicii ai beneficiat (router, decodor) și calculul ți-l vor face ei.

| ionut13512 a răspuns (pentru ionut13512):

Și prin servicii mă refer la internet și/sau televiziune (din cate știu, nu cred că au taxă si pentru telefonie).
* Dacă contractul nu s-a terminat, îți pot cere să le inapoiezi într-unul din sediile lor, echipamentele primite (router, etc.).