| Anonym204719 a întrebat:

Buna ziua, eu am 16 ani si locuiesc cu ambii parinti cetateni romani in Germania de peste 5 ani. Vara asta as vrea sa plec cu fratele meu de 22 ani cu masina in Romania. Intrebarea mea este daca eu pot arata adeverinta cum ca am domiciliul in Germania voi mai avea nevoie de o procura semnata de ambii parinti? Va rog raspundeti numai cei care au mai calatorit asa sau cei care stiu sigur.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, la iesirea din Romania daca esti inca cetattean roman vei avea nevoie.