| RobbyE a întrebat:

In doua luni as vrea sa plec in Germania(Nürnberg). Am la cine sa stau, dar nu stiu ce fac cu munca. Nu stiu germana!

1. Ce job-uri as putea gasi fara sa-mi trebuiasca limba(pe parcurs o s-o invat)?
2. Ce as putea sa fac independent(sa castig niste bani) pana imi gasesc un loc de munca? Pot oferi servicii tehnice in IT(un windows instalat, un driver, o diagnosticare a calculatorului, un hdd schimbat, chestii d-astea) sau sa vand produse fara sa-mi trebuiasca acte? Ce alte idei mai aveti?

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Eu am lucrat in Germania ca ajutor de bucatar.Desi,patronul meu vorbea italiana si asa ne-am mai inteles.Este bine ca in aceste luni sa inveti cateva cuvinte mai importante.http://www.invata-germana.com/index.php?view=9

1 răspuns:
| VladimirPutin a răspuns:

Prostituție