| Crina_Nechita_1979 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine va rog. Pe 16 luna asta implinesc 18 ani si vreau sa imi schimb buletinul si ai mei parinti nu sunt acasa, pot sa il schimb si fara ei(am copie de pe buletin certificat de nastere etc.) Eu stau cu bunica si nu am nici un act de tutela sau ce o fi el, am inteles ca ar fi nevoie si de acest act. Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cat timp esti minor nu se poate fara un parinte sau alt reprezentant legal.
Rezolvarea este sa astepti pana faci 1 ani, dupa aceea nu mai este nevoie de reprezentant legal. Problema ar fi ca ai putea fi amendat, dar amenda este mica.