| Chitaristul26 a întrebat:

Presupun ca aici trebuie sa pun intrebarea.
Doresc sa trimit un colet in strainatate. De unde pot obtine o punga speciala pe care scriu adresa si toate cele? Trebuie cumparata de undeva? Ti-o dau cei de la posta? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuie. Suni la DHL si ei vin cu punga si-ti pun o eticheta cu adeziv pe ea. Daca vrei sa trimiti prin posta romana, ambalezi totul intr-o cutiuta si apoi in hartie alba (de ambalaj) lipita ci scotch. Scrii adresa pe hartie si legi cu sfoara: http://bit.ly/2TOTTyM

1 răspuns:
| SebyHorvath a răspuns:

Suni la DPD, tocmai acum 2 săptămâni am trimis un colet din România în Germania... Găsești pe google estimare cost.Pur și simplu suni la ei faci comanda și restul se ocupa ei. Vine și ți-l ridica de acasă.