| robertpaul a întrebat:

Buna ziua tuturor.Am si eu o intrebare:vreau sa incerc sa fac braga, dar nu am reteta.Ma intereseaza o reteta pe care a facut-o cineva si i-a iesit? nu ma intereseaza retetele de pe net,wikipedia etc.,doar o reteta autentica facuta,de cineva,nu auzita sau folosind copy/paste de pe net? multumesc(am luat toate siteurile de profil, la puricat, dar n-am vazut pe cineva sa-i reuseasca).

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am incercat eu ambele retete de pe Wikipedia si ies perfect daca ai ingrediente adevarate (tarate luate de la moara, etc) si respecti exact reteta (inclusiv sa mesteci cu ceva de lemn in ea). E destul de greu de facut, dar iese intotdeauna

| robertpaul explică (pentru Brigaela):

Mersi de raspuns.Cred ca o sa ma risc.Am rabdare cand vine vorba de gastronomie si bucatarie. laughing.Ai vreun pont sa-mi recomanzi sa iasa mai buna cu reteta de pe wiki? de adaugat? mersi.o seara buna.

| Brigaela a răspuns (pentru robertpaul):

Sa nu folosesti, in afara de tava de copt, chestii de metal, doar de lemn sau sticla (recipiente, lingura, etc). Si sa cumeri taratele si ce mai trebuie de la sursa

| robertpaul explică (pentru Brigaela):

Multumesc.sarutmana

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RalukaRallu12 a răspuns:

Cumpara gata facuta!