| Joker3134 a întrebat:

Ca paznic daca se fura ceva sau colegul tau fura plătești si tu?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Paznicul raspunde de obiectivul incredintat (gestiune, functionalitate etc.).
Daca se produce un eveniment (se fura ceva din gestiune sau se distruge ceva in timpul serviciului) atunci paznicul de serviciu din acel moment este obligat sa-l raporteze imediat.
Daca paznicul nu alerteaza si/sau nu raporteaza un asemenea eveniment, atunci este pasibil de sanctionare (disciplinara sau penala, dupa caz). Daca nu se poate stabili in mod cert momentul evenimentului, atunci toti paznicii poti fi luati la raspundere, dupa caz.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt si eu curios, cu toate intrebarile astea, tu iti cauti jobul la care poti fura, da foc, bea in timpul programului la ceva fara sa patesti nimic sau cauti un job la care sa nu faci nimic si sa nu te pedepseasca nimeni?

| johnnny123 a răspuns (pentru suntserios):

A depășit faza în care încerca să dezlege misterele universului, acum a ajuns la faza în care vrea să dezlege misterele băutului și furtului la locul de muncă.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Politia +Demisie big grin

| Andrei_Leia_1992 a răspuns:

Daca se afla ca ai fost complice da, daca nu, nu, acum si faptul ca te prinde ca stiai si nu ai dat mai departe informatia risti sa fi complice, cand ai devenit paznic ti-ai asumat niste responsabilitati, asa ca fi responsabil, daca nu reusesti si nu esti complice te poate da afara ca nu-ti faci treaba