| mihaeladaria23 a întrebat:

Ca să lucrezi într-o librărie trebuie să citești mult?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, dar se preseupune ca iti plac cartile daca ai ajuns sa lucrezi acolo

| VoidEternal a răspuns:

Nu poți fi un librar bun fara sa citești mult. Dacă nu ți se cere asta la interviu, înseamnă că atribuțiile tale se vor rezuma doar la cele ale unei casierițe.

Dacă vine un client și îți cere o recomandare de lectura îl pui sa caute pe google? Oamenii din librării citesc. Cel puțin așa ar trebui sa fie.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu, dar cei care lucreaza in librarie sau biblioteca citesc pentru ca stau mult degeaba. Dar nu te obliga nimeni sa faci asta, trebuie sa stii in mare ce carti ai in magazin daca vine un client si cauta ceva

| VoidEternal a răspuns (pentru Furnicuta000):

Asta o știi din experiență, sau? Eu am fost librar un an și nu am avut vreodată timp sa citesc la munca.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru VoidEternal):

Eu trec zilnic pe langa o librarie cu geamuri mari si de fiecare data o vad pe vanzatoare ca sta cu ochii in telefon sau carti. Asa am presupus...

| LisaJulie a răspuns:

Nu chiar, dar unii oamenii te vor întreba totuși ce cărți le recomanzi

| Madaxo97 a răspuns:

Nu neapărat

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu. Trebuie să știi să bați niște taste la un calculator (se cere mai nou).

| Cipi1212 a răspuns:

Nu neapărat.

| Mădăd26 a răspuns:

Nu,trebuie să iti înveti produsele pe care urmeaza sa le vinzi, sa fii amabila, sa vinzi într-un timp scurt ceea ce are nevoie clientul

| IXIAlinIXI a răspuns:

Nu e o necesitate, dar ajuta sa cunosti carti pentru a recomanda oamenilor.