| anonim_4396 a întrebat:

Calculatorul meu merge foarte greu.Ce sa i fac sa mearga mai bine.De Exemplu.se incarca foarte greu. daca vreau sa vad un film merge foarte incet. cu incetinitorul..se opreste.smd!

16 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Depinde si ce configuratie ai si ce calitate au filmele pe care le vizionezi.

| arual93 a răspuns:

Reinstalarea windowsului e solutia, se poate sa ai virusi sau sa fie supraincarcat

| spaghetty a răspuns:

Foloseste CCleaner.Si spune-mi componentele tale din pc. Daca sunt slabe e normal sa mearga greu.

| VadTot a răspuns (pentru spaghetty):

Ok sa zicem ca sunt slabe.
Scuza ma dar sunt total pe dinafara in privinţa calculatorului. Sper sa ma inţelegi şi sa nu râzi de mine.Deci ce trebuie sa i schimb la el? placa video? de care cum..am auzit ceva de rami? smd.

| spaghetty a răspuns (pentru VadTot):

Depinde cati RAMI ai. Daca ai cel putin 512mb e bun.
Intra in START-Search-si scrii dxdiag-si dupa ai tot despre pc-ul tau.Si nu prea cred ca ramii sunt problema cel mai sigur ai procesorul slab

| VadTot a răspuns (pentru spaghetty):

Si ce fel de procesor sa mi cumpar?

| VadTot a răspuns (pentru spaghetty):

DEci am dat cum mi ai spus.
DEci.lka memory. 768MB Ram. Ce zici?
iar la procesor, scrie asa.:AMD. ATHLON.{TM}MP MMX. 3DNOW
950RAM.cE ZICI?

| spaghetty a răspuns (pentru VadTot):

Spune-mi cati GHZ are ca scrie dupa numele procesorului

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Incearca sa descarci tune up utilities e foarte bun iti dezactiveaza programele care incarca computerul si il fac mai rapid in plus cred ca este cel mai bun program de pe piata pentru a mentine calculatorul in stare foarte buna
succes

| YoVyLLy a răspuns:

Reinstaleaza windowsul! Poti sa iti faci PC praf asa.Si eu pateam da multe ori sa imi mearga greu si apasam click ca nebunul ca nu mergea iar dupa ce am reinstalat windowsul mergea perfect.

| PeaceLoveMusic a răspuns:

Sa il duci la repARAT

| A13xwtz a răspuns:

Mai curata-l de programe inutile, ia-ti ccleaner si fa curatenie cu el http://download.cnet.com/CCleaner/3000-18512_4-10315544.html

| VadTot a răspuns (pentru A13xwtz):

Salutare spune mi si mie de unde sa descarc un xp tiny2003?

| russeld a răspuns:

Mai schimba windosul

| master666 a răspuns:

Mai sterge din programe dai un refresi dai un restart sau schimba windows-ul

| Raduly_Beny_1985 a răspuns:

Cand vreau sa ascult muzica sau sa ma uit la un film merge an reluare