| anonim_4396 a întrebat:

Cand cumpar blugi, cum sa inteleg daca is de calitate sau nu? Mai precis, cum sa stiu daca sunt vopsiti calitativ? Poate stiti anumite firme care sunt tot timpul de incredere?

Răspuns Câştigător
| yumeee a răspuns:

Eu în general pe blugi dau cam 90 lei.
Înainte să se deschidă aici în Braşov nişte magazine "dă firmă", făceam porcăria de a-mi cumpăra blugi din Terranova, care sunt GROAZNICI : se lărgesc, decolorează, rup, etc. Am o pereche XXS care vin ca un L sau chiar XL straight face, îmi e jenă să îi mai port pe stradă, au ajuns pantaloni de casă laughing
Acum s-au deschis aici nişte magazine, sigur ai auzit de firmele acestea: Bershka, Pull&Bear, H&M, Stradivarius, etc. Am blugi de la ele pe care am dat tot 90 de lei dar care sunt INFINIT mai buni.
Alte firme fff bune de blugi sunt Lee Cooper, Foxx şi Zara.
Totodată, unele firme de skate clothing fac blugi fffff buni (prietenul meu are muuuulte perechi) : Element, DC. (Etnies nu-ţi recomand, se decolorează rău)

5 răspunsuri:
| Millanteria a răspuns:

Puma, Adidas! Scump, dar bun!

| costis a răspuns:

Vopsit "necalitativ" cred ca ar insemna dungi de la primul spalat la masina sau miros de sulf vreo 4-5 spalari. Vad ca ti-au spus baietii firmele de 90 lei, nu cred vrei Levi Strauss, pana la urma tot se rup jos si nu cred ca merita diferenta.

| SunShine a răspuns:

Firme da stiu:
Mango
Gucci
Taily Weil
Astea sunt firmele care sunt cele mai bune pentru blugi si astea le folosesc eu si sunt foarte multumita de elehappy

Pa, pa
Miihahappy

| GabytzaDoolce a răspuns:

Mimi DAVE, Gucci,Puma, D&G, etc. Dupa parera mea astea is cele mai bune!

| Andreeeeea_2521 a răspuns:

Bershka pull and bear zarra(mai ales).D&G.Stradivarius.Nu mai imi vin idei.