| IceCream22 a întrebat:

Cand imi servesc colegii de ziua mea la scoala cu bomboane, cand imi recomandati : la inceputul unei ore sau in pauza? [specific: sunt noua in liceu si nu stiu cum sta treaba la ei ]. Plss, sfaturi. Multumesc! :*

17 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

In pauza.Nu poti deranja ora cu un eveniment personal. Poti cere aprobarea profesorului daca vreti sa molfaiti cu totii bomboane in ora.

| Laura a răspuns:

Woah ce problemă gravă. Nu știu ce m-aș face dacă aș fi în locul tău. straight face

| CARMENCITA a răspuns:

La inceputul unei ore se servesc bomboanele.Astepti profesoara la usa si o intrebi daca poti servi bomboane ca e ziua ta. Daca vrea bine, daca nu intrebi pe alta.Pe mine nu m-a refuzat nici una.Mai intai servesti profesoara si apoi colegii.Bomboanele nu se servesc in nici un caz in pauze, ci ori la inceputul orei ori la sfarsit si nu la ora de sport.La multi ani!

| Doar1îngeR a răspuns:

Intr-o ora...de care vreti sa scapati laughing

| madelf a răspuns:

Poi...la mine la scoala se serveau profii mai intai si in pauza mare se serveau elevii...

| radutherap a răspuns:

Eu tias zice in sfarsitul orei ca sa fie toata lumea in clasa si le dai bomboanele sper ca te-am ajutat happy

| alexutu001 a răspuns:

Buna e normal ca in ora ca daca le dai la inceputul orei mai tragi de timp asa daca la dai in pauza le mananci pauza sau nu vor fi toti in clasabig grin

| Ada_9046 a răspuns:

Sfatul meu este sa intrebi o colega sau un coleg (cu care te intelegi mai bine) din noua clasa cum sta treaba la ei. In felul asta vei merge la sigur.
Bafta si la multi ani! happy

| sandy a răspuns:

La începutul primei ore de curs. Cel mai bine.LA MULŢI ANI!

| bumblebee a răspuns:

La inceputul unei ore
eu asa am servit de fiecare datakiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spuN ca in pauza...sau la inceputul orei ii spui la profesora.la nOi asa e.la inceput ii spunem profesoarei si ea cand ii pauza ne spune sa stam putin si sa cantam la multi ani...
Bafta.si la multi ani!
CiaO :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O ce fain asa te vei face remarcata si te vor tine toti minte ce frumos. Pai frumos ar fi dupa ce termina dirigintele/diriginta de spus ce are de spus la sfarsit (numa` bine vor fi prezenti si colegii care au intarziat) si tu sui:"Ma scuzati este ziua mea si as dori sa-i servesc pe noii mei colegi si pe dvs. cu bomboaneblushing" "Da sigur doamne, haideti copii sa-i cantam si la multi ani ca asa e frumos".

Multa bafta si la multi ani anticipat`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pe la sfarsitul orei

| niknip a răspuns:

Eu zic ca e potrivit la inceputul orei, in pauza va fi mai greu sa ii „aduni„ pe toti, sa ii servesti.

| Ella995 a răspuns:

Si eu am avut dilema asta pentru ca ziua mea e pe 16 si nu stiam cum sa procedez avand in vedere ca sunt si bobocelhee hee

| vvvvvvvvvvvgffffffffffffffffffgvbgf a răspuns:

La inceputu` unei ore care nu'ti place`! E cel mai potrivit moment; x

| EmdYYY a răspuns:

Dupa mine mai bine dai bomboane in pauza