| deffect a întrebat:

Cand vine vacanta asta de vara pentru clasele a 8-a din Romania?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

11 iunie pică vineri.Presupun că atunci.

12 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

O dată cu toţi elevii happy

| BloodMagickNecromance a răspuns:

11 iunie, vineri. Atunci iau toate clasele vacanta

| Kitty a răspuns:

Eu stiu ca luam vacanta cu o saptamana inainte fata de ceilalti, adica pe 4 iunie si venim pe 11 iunie doar la premiere.

| lala178 a răspuns:

Clasele de a 8-a nu termina mai repede, ci odata cu toti ceilalti elevi.
Terminau cu o saptamana mai devreme atunci cand dadeau capacitatea, pentru ca dadeau examenele, dar acum numai este niciun motiv.
Deci 11 iunie, iar mediile se incheie in ultima saptamana.

| Butsilee a răspuns:

Poi...nu vine ca celelaltethinking pe 11 iuniethinking

| Locre a răspuns:

Pai dupa ce termini cu banchetul, nu cred ca mai vii la scoala ca nu are rost! Eu am banchetul pe 3 iunie spre exemplu si dupa aceea nu mai vin la scoala ca nu are rost...mediile sunt incheiate, o sa termin cu testarile nationale si vine vara!:XNormal ar fi trebuit sa luam vacanta pe 15iunie, dar clasele de a 8a mereu termina mai repede ca sincer au dreptul.

| Kagomitza a răspuns:

Pe 12 iunie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti ultimele 2 saptamani din iunie sa nu le mai pui ca sunt mediile incheiate ...deci mai avem cam 3 saptamani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 4 iunie, ca luam cu o saptamana mai devreme vacanta.\:d/ in sfarsiiiiiiit

| DanutzuJOB a răspuns:

8 iunie spre exemplu asa e in Pitesti

| onyxoana a răspuns:

Elevii care sunt in clasele a8a iau vacanta pe 10 iunie, iar ceilalti pe 17 iunie.

| Pe bunee? a răspuns:

Pe 11 iuniehappy. Adica atunci te duci la sfarsit de an scolar. La serbarea aia. Pt ca pica Vineri. Iar sambata pe 12 suntem deja in vacantaaa:X.