| lombardi a întrebat:

Care e cea mai buna metoda de a invata limba engleza? Mentionez ca sunt la nivelul la care inteleg tot ce aud sau ce citesc in engleza, dar am o anumita nesiguranta la vorbit. Cat mai am pana sa stiu limba fluent, aproape de perfectie?

5 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, de ce nu te intalnesti cu un american, sau de ce nu te duci tu in America sa vezi cat de bine stii? Si, numai asa inveti si mai bine. Nu crezi ca este mai bine asa?

| Anca2999 a răspuns:

Mm, ca tine sunt si eu, dupa mine si filmele cu subtitrare in engleza ajuta big grin

| King18name a răspuns:

Asa sunt si eu, cu vorbirea e problema.
-exersand in fiecare zi, sa vorbesti in engleza. sigur te va ajuta, incet dar sigurwinking

| Adutzu2 a răspuns:

Cea mai buna si cea mai folositoare dar si rapida metoda de invatat limba engleza dar si multe alte limbi straine este progrmaul Rosetta Stone. inveti limbi prin imagini si sunete clare, ideea din spatele misterioasei pietre Rosseta este ca imaginile sunt mai usor de memorat decat cuvintele iar daca bagam si putina chitaiala de sonor la limbi atunci totul devine de neuitat.

| DyDydee a răspuns:

Pai eu vorbesc fluent engleza ( ma rog nu o vorbes ca si romana dar intelegi ce vreau sa zic) si pe mine m-a ajutat faptul ca, cateodata imi dade-am o tema ( gen : shopping) iar apoi vorbeam despre acea tema ( im place sa cumpar haine de la magazinul x, imi plac rochiile etc)