| PanteraNeagra1999 a întrebat:

Care e diferenta dintre un Blog si un vlog?batting eyelashes

7 răspunsuri:
| Mihayy96 a răspuns:

Blogul este scris de obicei de o singura persoana si updatat destul de des.
Un blog video sau vlog este un blog ale carui insemnari constau din clipuri video comentate.
Te-am lamurit?

| Sno0k a răspuns:

Blogul este un comentariu scris de o persoana, in mare un individ isi exprima parerile scriind pe propriul Blog
Vlogul sau VideoBlogul sunt parerile, comentariile, etc intr-un videoclip.Pe scurt acesta se filmeaza si se posteaza cel mai adesea pe Youtube.
Funda?

| Behindyou a răspuns:

Deci. Nici una din explicatii nu este coreta.

Blogul - Il scrii.
Vlogul - Il filmezi.

E cea mai simpla explicatie posibila.
Blog:http://careeproblema.blogspot.ro/
Vlog:https://www.youtube.com/user/tequila1428

| Andaw a răspuns:

Blogul este un site unde poti scrie in el.
Vlogul = ceea ce fac eu = sa iti filmezi viata si sa dia uplaod pe yt funda?

| Darius123456 a răspuns:

Vlog e cu v si blog e cu b laughing

| Chαяtreux a răspuns:

Blogul e in scris, Vlogul e video

| paparoach a răspuns:

Blogul este mai mult pentru text, pe cand un vlog este un video-blog happy