| Nick9331 a întrebat:

Care e ma differenta dintre " a edita " si " a publica " o intrebare pe TPU? straight face

Răspuns Câştigător
| AndrikNebunik a răspuns:

Sal!
pai a publica este atunci cand i-ti expui lucrarea( in cazul asta intrebarea) undeva. iar a edita aici inseamna sa modifici intrebarea sau raspunsul, sa le rescrii.
sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| veronica a răspuns:

Din cate stiu eu editurile scot numai cartii si "a publica"insemna sa publici un ziar un reportaj la tv si tot asa.nu sunt sigura dar dupa parerea mea.