| GoSsip GiRl a întrebat:

Care este cea mai mare specie de maimuta?

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Gorila este cea mai mare.

| Catalion a răspuns:

Cea mai mare specie de primata ( maimuta ) e gorila.

daniela
| daniela a răspuns:

In lume exista 233 de specii de primate: 172 de maimute propriu-zise si 61 de specii de pre-maimute, ultimele existand pe pamant de peste 70 de milioane de ani. Cele mai cunoscute si mai interesante specii sunt maimutele mari (urangutanul, gorila si cimpanzeul), maimutele mici - cum ar fi gibonul si primatele (babuinul, mandrilul, maimuta urlatoare si tamarinul). Cea mai mare se pare a fi Gorila care ajunge la 150 kg si 1, 7 m

| mariobros a răspuns:

Gorila cu spatele argintiu.

| miauu a răspuns:

Gorila cred

| adelina_7242 a răspuns:

Gorila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum se numesteda, oricum se trage din om, si are mainile lungi trec de genunchi, si sunt mari, mai mari decat oameniii din care se trag.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gorila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se numeste cea mai mare maimuta din lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul este cea mai mare specie de maimute deoaece noi netragem din maimute! Logic. nu?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ...si eu vr sa aflu acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gorila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar te gandesti la maimute si iti doresti raspunsul ...eu cred ca maimuta Nasoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Babuin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urangutanu

| sobaru33 a răspuns:

Gorila