| Cretzule a întrebat:

Care este diferenta dintre nazism si neo-nazism?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nazismul consta in regimul politic odata apus . Neo- nazismul este incercarea de aducere a lui la viata prin orice mijloace .

| Bacemi a răspuns:

Nazismul consta in regimul politic odata apus. Neo- nazismul este incercarea de aducere a lui la viata prin orice mijloace.

| JesterRO a răspuns:

Neo-nazismul e o chestie irelevanta care nu are de aface decat cu niste dementi rasisti care n-au pentru ce altceva sa traiasca. Pana la urma acest regim nu-si are rostul deloc, pentru nimic in lume.

| ionoion a răspuns:

Pe de-o parte il ai pe dracu si pe cealalta pe tat-su.

| Oktavian a răspuns:

Diferenta consta in faptul ca au denumiri diferite si nazismul a fost in trecut in timpul celui de al doile razboi mondial dar neo-nazismul este o noua forma de nazism.