| Gugunica a întrebat:

Care este rolul teiului in natura?

2 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Strangerea florilor si fierberea ceaiului de tei.Pentru restul informatiilor si temelor exista google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In poeziile lui Eminescu ( sper ca la asta te referi; trebuia sa specifici ). Eminescu descrie o natura terestra, teiul, reprezentand copacul iubirii si al amintirii.( poti dezvolta de aici pornind de la exemple de poezii cu teiul lui Eminescu, descriind apoi semnificatia in fiecare dintre poezi.)

Daca este vorba de un text stiintific care nu are nicio legatura cu teiul lui Eminescu, gasesti aici un articol http://www.formula-as.ro/......etul-11204