| anonim_4396 a întrebat:

Care laptop e mai bun? Cum pot afla de unu singur? In ce an au fost facute laptopurile?

Summary
Operating System
Windows XP Professional 32-bit SP3
CPU
Intel Celeron M 410 @ 1. 46GHz 35 °C
Yonah 65nm Technology
RAM
1, 00GB Single-Channel DDR2 @ 266MHz (4-4-4-12)
Motherboard
Acer Inc. Bodensee3 (U34) 42 °C
Graphics
Plug and Play Monitor (1280x800@60Hz)
Default Monitor (1280x800@60Hz)
ATI video (Acer Incorporated [ALI])
Storage
74GB Hitachi HTS541080G9AT00 (ATA) 28 °C
3GB Generic Flash Disk USB Device (USB)
Optical Drives
Slimtype DVDRW SSM-8515S
Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
Audio
Realtek High Definition Audio
-------------------------------------------------------- ----------------------------------
Summary
Operating System
MS Windows XP Professional 32-bit SP3
laptop name: satellite A105-S4064
CPU
Intel Core Solo @ 1. 86GHz 25 °C
Yonah 65nm Technology
RAM
512 MB Single-Channel DDR2 @ 265MHz (4-4-4-12)
Motherboard
Intel Corporation MPAD-MSAE Customer Reference Boards (U1) 26 °C
Graphics
Default Monitor (1280x800@60Hz)
Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family
Hard Drives
98GB Hitachi HTS541010G9SA00 (SATA) 22 °C
Optical Drives
MATSHITA DVD-RAM UJ-841S
VUZ 74PINW1M7W SCSI CdRom Device
Audio
Realtek High Definition Audio

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ambele "stiu" aproximativ tot atat.
Din cele doua s-ar putea combina una putin mai buna.

Eu as opta pe primul, avand RAM de 1 Gb si DVD Rom. E bun pentru lucrari generale de birou, ascultat muzica, vazut filme, cautat informatii pe internet, etc. Totodata, se poate achizitiona la pret foarte bun (pana la 250-300 lei). Daca are si bateria functionala, atunci isi merita banii.

Daca se configureaza bine, atunci satisface nevoile personale ale majoritatii utilizatorilor, mai putin pe cei obsedati de jocuri de ultima generatie.

Data BIOS-ului (sau eticheta cu modelul si seria) indica anul de fabricatie

1 răspuns:
| Gonrax a răspuns:

Sunt foarte slabe. Dacă le vrei pentru gaming, să te răzgândești