| mitzabal a întrebat:

Care poate fi cauza la un calculator pentru care in windows imi vede cd romul, pot intra pe cd dar cand vreau sa instalez windowsul nu il mai vede, nici cand porneste nu mai scrie denumirea lui nici nimic...

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Incearca si cu alt DVD de windows, din ce zici tu pare sa nu fie dvd bun. Altfel ar fi trebuit sa apara macar cu windows pornit.
Ia de la un prieten unul testat, da mass pe mess sigur gasesti.
Bafta

6 răspunsuri:
| Sebastian11x1 a răspuns:

Ai setat din bios sa booteze prima data de pe cd-rom? daca da, poate nu e cd cu win facut cum trebuie

| mitzabal explică (pentru Sebastian11x1):

Este bootabil cd ul si daca pun din bios sa booteze numa de pe cd rom nu gaseste nimic, disk boot failure

| rebelmonk a răspuns (pentru mitzabal):

Disk boot failure inseamna ca nu iti vede hdd(hard-ul) nu cd-rom-ul mai butoneaza prin bios daca ne-ai fi dat detalii mai multe poate te-am fi putut ajuta de ex ce model bios ai? Award, American Microsystems, Inc. (AMI) și Phoenix Technologies Ltd etc

| mitzabal explică (pentru rebelmonk):

Nu, imi da disk boot failure pentru ca pun si first si second si third boot cd-rom si la try other boot selectez no...si tot nu vrea sa booteze de pe nici un cd. dar in windows le citeste

| Sebastian11x1 a răspuns (pentru mitzabal):

Nu e scris corect cd-ul, cred ca e fara imagine, cum a spus solutii, alt cd sau dvd

| Nostradamuss a răspuns:

Nu e boot-abil