| dsd a întrebat:

Care sunt culorile calde si care sunt cele reci?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Calde: roşu, galben, portocaliu
reci: violet, albastru, verde

4 răspunsuri:
| Steaua10 a răspuns:

Calde :rosu, galben, Orange
Reci: negru, albastru,

| buburuzaa a răspuns:

Pai avand in vedere ca exista un nr infinit de culori, nu pot sa-ti spun cate sunt. Culorie "de baza" reci sunt albastru, verde, maro, violet etc, iar alea calde sunt rosu, galben, oranj etc.
Ma rog... si la astea pot fi discutii, pentru ca oranj, mov etc sunt griuri. Si pana la ce punct o culoare trece din "rece" in "cald"?! Oricum, astea de baza cam astea sunt. Nu e prea dificil sa-ti dai seama de ce se numesc asa, nu?! funda?

| FaraNumeNuoah a răspuns:

Buna!

culori calde:
rosu, portocaliu, galben[etc]

reci:

albastru, mov, verde, maro[etc

stiu ca nu am pus multe, dar astea mi le-am adus amintebig grin

c0L0r

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calde: rosu galben portocaliu etc
Reci:mov albastru verde etc