| anonim_4396 a întrebat:

Care tip de peste e mai sanatos, mai bogat in nutrienti? Cel de apa dulce sau cel marin/oceanic?

4 răspunsuri:
| J7anine a răspuns:

Se recomanda in special pestii bogati in acizi grasi omega 3 (somon, sardine, ton si chiar scoici), pentru ca au efecte benefice asupra intregului organism (in special a sistemului circulator)
Tinand cont de poluarea in nestire in toate apele, fie ele curgatoare sau ne-, nu mai stim daca pestii sunt bogati in nutrienti sau in substante toxice...

| ciupy a răspuns:

Cel mai bun peste e cel de rau ( apa curgatoare ) de munte, pastravul, cleanul, au un gust hmmmmmmmmm...

| samur1 a răspuns:

Oceanik, desigur, e vb de OMEGA 3...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragu meu ii clar marin/oceanic