| Denis2597 a întrebat:

Cat ar costa un calculator care are urmatoarele componente: procesor amd sempron 1.60 ghz, placa video ati hd 5400 de 512 mb, 2gb ram, hard de 180gb?

Răspuns Câştigător
| fane12 a răspuns:

Costa 650 lei

10 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Vreo 600 de lei

| FlorinDiablo a răspuns:

Il gasesti mai ieftin 4 5 mil insa de ce optezi pentru procesorul ala de 1.60 ca e destul de slabut

| DraGfirE a răspuns:

Mai mult de 6 milioane nu iei pe el dar daca il ai de 2-3 ani nici atat nu iei.Succes!

| PaulCCraciun a răspuns:

Sa zicem ca placa video ar mai merge ceva vreme, la fel si ramii, dar procu e extraordinar de slab, sa nu mai zic ca e AMD, care e foarte ieftin si foarte prost. PC-u lu' taicamiu e ceva mai bun decat al tau, Intel core 2 duo 2.0 ghz, nVidia 512 mb si 300 HDD si mai mult de 600ron nu imi da nimeni pe el, deci, fa si tu comparatia.O alta comparatie, cu un pc nou, din magazin, Intel dual core 2.3, 3gb ram ddr3(1300Mhz), hdd 500gb, 512 nVIDIA, + mouse tastatura Logitech, in jur de 11 mil.

| sonny89 a răspuns:

Tu iti doresti configuratia asta? sau ai gasit un calculator cu aceasta configuratie si nu stii ce oferta sa faci?
Pai, daca asta e maximul suportat de placa de baza, nu merita mai mult de 300 de lei (doar unitatea).

| Denis2597 explică:

Vreau sa il vand nu sa cumpar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O ceapa degerata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

600 cel mult.

| iulianbossum a răspuns:

La ce are pe el nici de pomana nu l-as lua vorba lui l0ndon 600 lei (6 milioane) dar procesorul conteaza, procesoru nu se schimba cu 1 cu 2 la proc trebuie sa schimbi si placa de baza pentru unu dualcore in fine cam 500-600 lei NU mai mult!

| roxana_7147 a răspuns:

Eu am un calculator putin mai mare si am dat pe el 800 lei.