| MarisRadu91 a întrebat:

Cat costa o consultatie la veterinar pentru o pisica (pui), este luata de pe strada si m-a zgariat de cateva ori si mi-a dat si sangele, si ma tem sa nu ma fi infectat cu ceva, ca banuiesc ca daca-mi fac eu analizele este mai scump asa si nici nu stiu pentru ce boli sa mi le fac

3 răspunsuri:
| andrw1929 a răspuns:

Http://www.cabinet-veterinar-sandyvet.ro/preturi/
Ai aici preturi la foarte multe chestii!
Funda?

| ѕოiℓ a răspuns:

Du-te la un petshop. Costa intre 25-35 lei. Nu mai mult.

| corinasweety17 a răspuns:

In general atunci cand te zgarie sau te musca un animal de pe strada, ai nevoie din cate stiu eu de un vaccin anti rabie si unul antitetanos.
Totusi, daca vrei sa pastrezi pisica, cred ca este suficient sa o mentii sub supraveghere. Daca vrei sa o tii, va trebui sa ii faci o deparazitare interna si externa. Preturile difera foarte mult de la un cabinet veterinar la altul, asa ca va trebui sa mergi si sa intrebi, insa consultatia si deparazitarea nu ar trebui sa coste mai mult de cateva zeci de lei.