| Cretzule a întrebat:

Cat dureaza un transfer de la o scoala la alta?

8 răspunsuri:
| Bubble a răspuns:

2h.
adica la consiliu cand se hotaraste.
Eu m-am transferat d l un liceul la altul intre semestreconfused

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin...La mine a durat o zi de la un liceu la altul.

mira
| mira a răspuns:

Se poate rezolva si intr-o zi.Depinde de birocratie si noroc.Trimiterea situatiei scolare si a foii matricole este mai de durata.

| alex2009 a răspuns:

Dureaza foarte putin problema este ca scoala la care esti acum sa accepte transferul tau la alta scoala si scoala care te duci sa te accepte doar stampilele celor 2 scoli pentru efectuarea transferului.

| zuzi a răspuns:

Depinde de scoala, dar ar trebui sa nu ia mai mult de o saptamana

| ionutarges a răspuns:

Depinde daca ai sau nu pile

| Ayumha a răspuns:

Nu stiu sigur, dar eu de 1 saptamana incerc sa ma mut de la liceul meu ...de si sunt o eleva buna, am avut mediile mari... astea de la noul liceu vor copie de pe foaia matricola de la scoala, o foaie cu toate mediile mele la toate materiile din clasele anterioare, vor o scrisoare de la diriginte ca sa scrie precum eu nu am deranjat scoala in vreun fel, sau ca nu mi s-a scazut media la purtare, si nu am avut probleme, plus inca 3 scrisori de opinii din partea altor 2 profesori, si apoi directoarea trebuie sa semneze fiecare foaie si scrisoare si sa o stampileze si dirigintele la fel. Si pana la urma o sa dau o gramada de diferente ca vor sa ma primeasca din semestrul al 2-lea ca acum nu au ei chef sa imi faca transferul.mda

| denisceaus a răspuns:

Poi si daca mie m-ia acceptat scoala undde vreau sa ma duc acum cat timp mai dureaza ca scoala actuala sa-mi dea drumul sa plec