| Peridava a întrebat:

Cata viata au bateriile reincarcabile?
Adica, de cate ori se pot reincarca, ori cate ore de folosire au?
Am asa ceva dar in ultima vreme se descarca tot mai repede. Stiu ca nu sunt nelimitate.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Le poti folosi vreo 2 ani de zile dar depinde si de cate ori le incarci...

| Peridava explică (pentru lpavel):

Le-am folosit intens si au mai mult de 2 ani.
Inseamna ca trebuie sa-mi iau altele. Multumesc.

| lpavel a răspuns (pentru Peridava):

Pai atunci nu te mai mira big grin trebuie sa cumperi altele, te-au tinut destul! happy

| Peridava explică (pentru lpavel):

Asa este. Dar, speram si eu...
An nou fericit!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde si marca bateriei ca daca ai o marcă bună cum ar fi Panasonic, Sanyo adica de firmă te pot ține 10 ani fara griji incarcate zilnic.

| NLS a răspuns:

Mărcile bune, cam 900-1000cicluri,daca respecți normele de utilizare.(de exemplu sa nu le folosești la temperaturi foarte scazute)
Cam asa spunea marketingul când au apărut.
Exista și mărci ale căror produse nu trec de 500 - 600 cicluri.

| Peridava explică (pentru NLS):

Ale mele nu sunt dintre cele mai scumpe. Dar cred ca au depasit cele 600 de cicluri. In plus, inevitabil le folosesc iarna, afara. Stiu ca si asta le afecteaza. Dar nu am de ales. Multumesc.