| Ozanaf a întrebat:

Cate etaje are cel mai mare zgarie nori din lume?

Răspuns Câştigător
| corinusdeplus a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Zg%C3%A2rie-nori Uite-te aici sper sa gasesti un raspuns.

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Burj Kalifa are 828 de metri, este cea mai inalta constructie realizata de oameni, si a fost inaugurata publicului la data de 4 ianuarie 2010, la aproape 6 ani de la demararea lucrarilor de constructie. Este cladirea cu cele mai multe etaje, cel mai inalt lift, cel mai rapid lift, cea mai la inaltime moschee si piscina.
Are 124 de etaje.
http://www.egirl.ro/......a5027.html
O zi cu zâmbet să ai!

| darrio2007 a răspuns:

Burj Dubai.160 de etaje.

| totElodia a răspuns:

Http://lmgtfy.com/? q=cel+mai+inalt+zgarie+nori

| FiddleStick a răspuns:

150 de etajehappy

| ialcin a răspuns:

Burj khalife din dubai 124 de etaje si 47 de lifturi