| Anonimul0012 a întrebat:

Cate premii se dau la o olimpiada in functie de numarul de participanti (de exemplu au fost 42 de elevi inscrisi si 36 prezenti, iar eu am obtinut locul 12, la egalitate cu inca 6 concurenti... vreau sa stiu daca iau o mentiune).

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

"La etapele locală, judeţeană/a municipiului Bucureşti şi regională/interjudeţeană, modul de acordare a premiilor este stabilit de organizatorii acestor etape ale competiţiei naţionale"(Art.54 din Ordinul nr. 3035/2012--- vezi in link:http://isj.vs.edu.ro/download/Fizica_Chimie/2016/Metodologie_olimpiade.pdf)

Asadar, asteapta rezultatele!