| alin4096 a întrebat:

Ce este XPS Viewer? Am windows 7 si nu stiu ce este, cum se foloseste si la ce foloseste?

Răspuns Câştigător
| FataDinVecini_3045 a răspuns:

E un program care iti foloseste la vizualizarea si imprimarea documentele XPS
Daca nu stii ce e un documente XPS...
Un document XML Paper Specification (XPS) este un format de document care se poate utiliza pentru a vizualiza, salva, partaja, semna digital și proteja conținutul documentului. Un document XPS este ca o foaie de hârtie electronică: Nu este posibil să modificați conținutul unei foi după ce o imprimați și nu este posibil să editați conținutul unui document XPS după ce îl salvați în format XPS. În această versiune de Windows, aveți posibilitatea să creați un document XPS în orice program din care se poate să imprimați, dar este posibil să vizualizați, să semnați și să stabiliți permisiuni pentru documentele XPS doar într-un Vizualizator XPS.
Mai multe informatii:
http://windows.microsoft.com/......-questions