| Vider a întrebat:

Ce facultate ar trebui sa urmez dupa ce termin profilul de mate-info. Vreau sa ma duc pe ceva gen software developer/engineer, sau poate chiar sa fac web site-uri, aplicatii si programe pe cont propriu.

4 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

IT (informatica si calculatoare) este de succes, bafta

| cezar003 a răspuns:

Gasesti la politehnica Timisoara, Cluj, Bucuresti

| cezar003 a răspuns:

Daca te pricepi la matematica, alege cea mai grea, nu te lasa ca web designer si chestii care le face si un umanist

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai doua variante mari si late. Facultatea de informatica sau facultatea de automatica si calculatoare. Daca te intereseaza partea de web development atunci probabil prima ar fi cea mai indicata