| UtilizatorFaraNume a întrebat:

Ce inseamna sa fii o fire vulcanica?

8 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Firea vulcanica e cea care se "aprinde" instantaneu daca e deranjata. Mai e si ca expresia "a calca pisica pe coada". Inseamna a fi suparacioasa rau. Sau cineva care e bine sa nu il enervezi.

Sursa: http://www.TPU.ro/adolescenti/cum-adica-fire-vulcanica/

| ĎĮĐĬ a răspuns:

Din cate stiu eu inseamna sa te enervezi din nimic.

| dymon a răspuns:

Se enerveaza des de la nimica toata, si cam greu de potolit, mai bine sa nu te afli in preajma cit se calmeaza, astfel isi varsa nervii pe tine big grin

| luluta a răspuns:

Te enervezi repede si sari esti recarcitrabil!

| aumih16 a răspuns:

Genul ala de om! care tranteste sparge! face orice! genul asta de oameni! care nu au fost deloc in viata lor la psiholog!

| Fizy93 a răspuns:

Cred ca se refera la firea care se enerveaza repede, dintr-o data! La fel ca si eruptia vulcanului.

| TheDarkShadow a răspuns:

Inseamna ca te enervezi repede, ca atunci cand cineva te agreseaza si raspunzi inapoi, dar iti trece repedetongue. Funda?laughing

| conttpu a răspuns:

Buna.a avea o fire vulcanica inseamna a fi impulsiv/a, a te enerva repede si din orice motiv si a reactiona uneori violent, asemeni eruptiei unui vulcan-de aici si denumirea.